Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski

Masa atrakcji, wspaniali artyści,  także terminale płatnicze podczas 23 finału WOŚP tym razem dla wsparcia oddziałów pediatrycznych, onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

Siema!

Подробнее на сайте: https://medicinecu.ruhttps://stroikaudoma.ruhttps://samodelkick.ru https://powerautoplus.ru https://dothouse.ru https://moidomremont.ru https://avtoenter.ruhttps://houserento.ruhttps://remontvsvoidom.ruhttps://svoidomsnulya.ru https://houseunite.ru
https://domusremont.ru https://fastumauto.ru https://samodelkan.ru https://domstroiplus.ru
Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.  Odbywa się tradycyjnie w druga niedzielę stycznia każdego roku.
Całość pokazywana jest w bezpośredniej transmisji przez Program Drugi Telewizji Polskiej. Składają się na to bloki, czyli wejścia na żywo rozmieszczone w całodziennej ramówce Programu. Równocześnie w całej Polsce odbywa się największa w naszym kraju zbiórka publiczna. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, rozliczane następnie w ponad 1700 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie.
O godzinie 20.00 zapraszamy wszystkich do udziału w happeningu pt. "Światełko do Nieba". W tej jednej chwili prosimy wszystkich, którym bliskie są idee WOŚP, o wysłanie w stronę nieba, czyli w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni.
W ciągu poprzednich 22 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medyny sumę ponad 590 mln PLN.
23. Finał WOŚP 
CEL ZBIÓRKI: „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”. 
 Dokładnie 11 stycznia 2015 roku 120 tysięcy wolontariuszy wyjdzie na ulice nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast w wielu krajach na świecie, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przez 22 lata działalności zakupiła tysiące urządzeń za kwotę ponad 590 mln zł. Wszystko dzięki hojności darczyńców. Dzisiaj ogłaszany tematu 23. Finału precyzuje cel najbliższej zbiórki - “Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.
“Każdego roku temat Finału jest w gronie Fundacji pieczołowicie omawiany, a jego wybór uzależniony jest od aktualnych potrzeb w polskiej medycynie. Prowadzimy analizy i rozmowy z lekarzami różnych specjalności, z wybitnymi autorytetami w swoich dziedzinach, ale także w praktykami, którzy na co dzień pracują z pacjentami w szpitalach w całej Polsce. W tym roku postanowiliśmy ponownie zainteresować się oddziałami pediatrycznymi oraz onkologicznymi, aby podtrzymać wysokie standardy opieki medycznej, które udało się, m.in. dzięki wcześniejszym zakupom WOŚP, wypracować. Nie zapominamy oczywiście o seniorach. Już po raz trzeci pochylamy się nad geriatrią, aby także i ludzie starsi mogli dochodzić do zdrowia w godnych warunkach” - mówi Jerzy Owsiak Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
 
Zdaniem lekarzy specjalistów pediatria w Polsce musi się rozwijać w stronę kierunkowego leczenia. Aby tak się stało, standardem w stawianiu diagnozy powinny stać się badania genetyczne, tak jak to dzieje się w wielu krajach zachodnich. Owe badania mają one na celu trafniejsze rozpoznanie schorzenia lub zidentyfikowanie biologicznej przyczyny choroby. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, podejmując temat 23. Finału, chce przede wszystkim przyczynić się do rozwoju tej części medycyny. Ze środków, które uda się zebrać podczas nadchodzącego Finału będziemy chcieli wesprzeć oddziały klinik wyspecjalizowanych w  takich dziedzinach jak m.in.: onkologia, kardiochirurgia, pulmonologia oraz reumatologia. W trakcie swojej działalności Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dwukrotnie już wsparła pediatrię. 11. Finał WOŚP zatytułowany był “Dla niemowląt i dzieci młodszych”. Kupiliśmy wówczas 2 742 urządzenia za kwotę 26.015.625,60 zł. Także podczas 12. Finału zbieraliśmy dla pediatrii, temat Finału ponownie brzmiał “Dla niemowląt i dzieci młodszych”. Za zebrane fundusze zakupiliśmy 1 693 urządzenia o wartości 15.104.087,61 zł.
Wybierając tak szeroką dziedzinę medycyny pozostaniemy jednocześnie wierni idei, z jaką od 23 lat realizujemy nasze wsparcie dla systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Nie będziemy się więc koncentrowali na zaspokajaniu podstawowych potrzeb szpitali na wyposażaniu ich w najbardziej elementarne urządzenia medyczne. W tym zakresie działać musi utrzymywany przez nasze państwo system. Misją Orkiestry jest skuteczne wsparcie tego systemu poprzez wytyczanie nowych metod diagnozy i leczenia, poprzez podnoszenie standardu opieki nad najmłodszymi pacjentami. W pełnieniu tej właśnie roli jesteśmy w pełni zdeterminowani.
Ponadto Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już po raz trzeci postanowiła zagrać dla geriatrii. Podobnie jak przed rokiem deklarujemy sprzętowe wsparcie dla wszystkich nowopowstających oddziałów geriatrycznych, a także cały czas dbać będziemy o te już istniejące.
 
Jak wygląda wolontariusz WOŚP?
Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka- naklejki, drugi wolontariusz (dla bezpieczeństwa nie należy chodzić samemu) i identyfikator. Szczególnie ważny jest ten ostatni. To dzięki niemu wiemy czy osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze rzeczywiście jest wolontariuszem.
Na identyfikatorze znajduje się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora oraz kod QR kierujący do naszej strony.
Wolontariusze, pamiętajcie by nosić identyfikatory w miejscu widocznym! 
 
 
 
O FINALE W GRYFICACH
Kolejny  gryficki finał WOŚP odbywa się w nieco innej formie.
Jest to związane z tym, że w trakcie i przed finałem odbywa się kilka różnych wydarzeń. Całość działań orkiestrowych rozpoczyna czwartkowy koncert rapowy.
Koncert odbywa się przy współpracy gryfickiego sztabu WOŚP z Gryfickim Domem Kultury. Rozpoczyna się o godzinie 17:30. Każdy, kto choć trochę interesuje się rapem lub chciałby po prostu wspomóc działania na rzecz WOŚP, może przyjść do GDK- wstęp jest możliwy po wrzuceniu dobrowolnej kwoty do naszej orkiestrowej puszki. W ramach tego koncertu na scenie zaprezentują się: -
-  4 Stopień
-Miłosz „ŻeT” Żmuda razem z Michał "Fresz" Broniewicz
- Malel&DedoKa
- Igor
- Wojtek "Katek" Katkowski razem z Damian "Nożyk" Nożownik 
W trakcie koncertu wystąpi także Kamil "Sfinks" Szpejenkowski.
 
Natomiast jeszcze w piątek (09.01.2015 r.) w Szkole Podstawowej nr 3 w Gryficach odbędzie się, wzorem ubiegłego roku, dyskoteka dla najmłodszych. To kolejne wydarzenie, które tym razem kierujemy do najmłodszych mieszkańców Gryfic. Warto tu wspomnieć, że piątek jest również ostatnim dniem na składaniem prac plastycznych związanych z tematyką WOŚPu. Konkurs na najlepszy plakat związany z naszym orkiestrowym graniem był ogłoszony w gryfickich przedszkolach oraz oddziałach klas 1-3 szkół podstawowych. Jego podsumowanie odbędzie się na naszej niedzielnej finałowej scenie.
Najbliższa niedziela, tj. 11-ty stycznia br., jest dla nas momentem kulminacyjnych naszych gryfickich wydarzeń związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 
Jak co roku na gryfickim placu stanie finałowa scena, na której będą grać zespoły, odbędzie się podsumowanie konkursów, czy też tradycyjne już licytacje przedmiotów, które za naszym pośrednictwem chcą w ramach kolejnego finału WOŚP zlicytować osoby chętne.
Już od godziny 12:00 na placu Zwycięstwa będzie działała strzelnica paintball. Przez kilka kolejnych godzin praktycznie każdy po wrzuceniu przysłowiowej „złotówki” do puszki będzie mógł spróbować swoich sił w strzelaniu z profesjonalnego markera do celu. W godzinach popołudniowych na naszym „finałowym” placu pojawią się również jednostki gryfickiej Państwowej Straży Pożarnej, jak również samochody zrzeszone w zespole ZGY Team. 
Chwilę po godzinie 16:00 rozpoczniemy nasze orkiestrowe granie na scenie. Zaprezentuje się na niej takie zespoły jak Na poczekaniu, czy też Mr. Pollack. Z programem stand’up wystąpi również Patryk „Pepe” Polak, który zdobywa coraz większe uznanie publiczności przygotowanymi przez siebie skeczami.
O godzinie 20:00 tradycyjnie nastąpi moment, w którym wyślemy ŚWIATEŁKO DO NIEBA.
Po raz pierwszy w naszej gryfickiej historii w finałową niedzielę będziemy mieli również wydarzenie ROCK IN KAPITOL. Jest to rockowisko zorganizowane przez Pawła Mamonia, który przy współpracy z różnymi organizacjami podjął się zorganizowania prawdziwego koncertu rockowego, podczas którego każdy z przybyłych będzie mógł poczuć klimat dawnych lat. To wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 15 w Centrum Rozrywki Rodzinnej KAPITOL, a wstęp na nie jest możliwy po wrzuceniu symbolicznej kwoty do puszki. A na kapitalnej scenie zagrają:
- z Wrocławia: S.I.N.;
- ze Stargardu Szczecińskiego: Anakonda, Divers;
- z Gryfic: Titty Twister, SixtySeven.
 
UWAGA! NOWOŚĆ!
Warto nadmienić, że gryficki sztab WOŚP jako JEDEN  Z DWUDZIESTU sztabów (spośród ponad 1700 zarejestrowanych) został wytypowany jako sztab realizujący pilotażowy program wspierania WOŚP w dniu finału za pomocą specjalnych terminali płatniczych. Oznacza to, że na ulicach Gryfic w dniu finału będzie można spotkać specjalnie oznaczonych wolontariuszy wyposażonych w czytniki kart płatniczych, którzy za ich pośrednictwem również będą kwestować. Tradycyjne więc „A można zapłacić kartą?” zmienia w przypadku tego finału swoje znaczenie i rzeczywiście mieszkańcy Gryfic będą mogli wspierać fundację WOŚP za pośrednictwem kart płatniczych. 
Warto tu wspomnieć również o licytacjach, które z ramienia gryfickiego sztabu WOŚP będą prowadzone zarówno na placu Zwycięstwa, jak również w Kapitolu. To właśnie w Kapitolu będzie można wylicytować gryfickie ZŁOTE SERDUSZKO ufundowane nam przez firmę jubilerską ONYKS. Prócz tego na chętnych czekają m.in. koszulki i torby WOŚP, karnety na wejścia do różnych obiektów (m.in. parku miniatur w Dziwnowie), czy też wejściówki umożliwiające udział w grze paintball’owej (na polu firmy Paintball Gryfice).
 
W dniu finału na strzelnicy sportowej KS Baszta Gryfice odbędą się również Otwarte Zawody Strzeleckie w strzelaniu dynamicznym. Wszystkich chętnych zapraszamy do przyjścia na strzelnicę przy ulicy Niechorskiej w godzinach od 9 do 15. 
Trudno również zliczyć wszystkie instytucje, które włączają się w organizowane w Gryficach wydarzenia związane z niedzielnym finałem WOŚP. A są to m.in.:
- Gmina Gryfice
- Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach
- Gryficki Dom Kultury
- Klub Strzelecki BASZTA
- Szczecińskie Towarzystwo Strzeleckie
- Powiatowa PSP Gryfice
- Pływalnia Gryfice
- Komenda Powiatowa Policji w Gryficach
- Paintball Gryfice
- Gryficki Uniwersytet Trzeciego Wieku
- Związek Drużyn ZHP „Rega”
- Bank PeKaO S.A. oddział Gryfice
- ZGY Team
- Piekarnia GS Gryfice
- Piekarnia Bugowscy
- Zakłady Mięsne Górzyca
- CRR Kapitol
- Sandra Spa
- Graphfactory
- DIETMEDICA Gabinet Dietetyczny,
-GABINET KOSMETYCZNY Anna Zawiślańska,
-PODZAMCZE KÓRNIK,
-TOM Agencja Ochrony Osób i Mienia,
-FIT MAX Twój klub Twoja Siłownia,
-DBCAR SERVICE
-BIURO SERWIS
-APTEKA CENTRUM ZDROWIA
 
Nie sposób jest wymienić tych wszystkich, którzy włączają się w organizację gryfickiego finału WOŚP, gdyż tych osób z dnia na dzień dosłownie przybywa. Dlatego też z całego serca dziękujemy tu również pojedynczym darczyńcom, którzy pokazują jak wielkie serca mają i włączają się w organizowany przez nas finał. Mamy nadzieję, że do niedziel przybędzie nas jeszcze więcej i pokażemy, że Gryfice rzeczywiście mają wielkie serca!
Zachęcamy wszystkich do wchodzenia na fanpage’a fb.com/WOSPGryfice, gdzie skupimy wszystkie gryfickie wydarzenia. A w ciągu finałowego dnia postaramy się jak najdokładniej przybliżyć Państwu to, co się będzie działo w Gryficach i zdawać z tego bieżące relacje. SIEMA!
 
Sztab WOŚP 
Informacja prasowa
Paweł Kamiński