Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow

Młodzieżowa Rada Miasta Gryfice oraz Stowarzyszenie Coachów i Doradców Personalnych przy wsparciu Gryfickiego Domu Kultury zdecydowały się by tym razem wyjść naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, szczególnie fanom e-sportu.

 
W sobotę (20.12) Wspólnymi siłami udało się sfinalizować Turniej Gier Komputerowych gdzie kilkudziesięciu zawodników rywalizowało w takie tytuły jak „League of Legends” i oraz „FIFA” część 14 i 15. Część eliminacyjna turnieju odbyła się online, natomiast na finały na żywo przybyli najlepsi gracze nie tylko z Gryfic, w szranki stanęli również zawodnicy z Niechorza a nawet drużyna w LoL z Kołobrzegu. Dopisała również publika zapełniając dwie sale w których toczyły się rozgrywki.
 
Organizatorzy podkreślają, że było to ich pierwsze przedsięwzięcie tego typu, mające na celu popularyzowanie e-sportu oraz zwrócenie uwagi na dynamiczny rozwój  branży gier komputerowych. Ilość chętnych zaskoczyła wszystkich, w tydzień zapisało się 180 uczestników, a specjalnie utworzona na tą okazję strona turnieju w 17 dni zaliczyła 2100 odsłon.
 
 - Aby zapewnić jak najwyższą jakość turnieju, zaczęliśmy wstępne rozmowy z Riot'em - twórcą najpopularniejszej gry typu MOBA na świecie, czyli League of Legends. Przy następnym tego typu projekcie, otrzymamy wsparcie z ich strony w postaci nagród, w tym unikalnych dodatków do gry, które są niedostępne w sklepach – mówi Julek Żelaznowski, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Gryfice. 
 
 

Komentarze  

0 #3 Wermondo 2014-12-30 18:26
Nieźle :) LoL dotarł do Gryfic :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #2 i 2014-12-22 09:29
Przydaloby się również większe zainteresowanie i wsparcie ze strony władz miasta. Wielkie gratulacje dla organizatorów ze wbrew przeciwności losu zorganizowali tak wspaniale wydarzenie dla młodzieży w naszym mieście. Podziękowania dla gdk dzięki któremu w zasadzie turniej mmógł w ogóle się odbyć.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #1 Kuba 2014-12-22 06:44
ale net następnym razem musi być inny. Komputery to nie problem.
Cytować | Zgłoś administratorowi