Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski

 Świetlica przy parafii „małego” kościoła w Gryficach to miejsce gdzie od 15 lat sprawowana jest opieka oraz prowadzone są zajęcia socjoterapeutyczne dla dzieci . W czwartek 18 grudnia miała tutaj miejsce środowiskowa wigilia dla wszystkich podopiecznych.

 
Świetlicę prowadzi Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów przy wsparciu OPS, jest miejscem gdzie przez kilka godzin popołudniowych, pięć razy w tygodniu przebywają dzieci w wieku do czasu ukończenia szkoły podstawowej.  
 
Przypadkowy przechodzień zapewne z trudnością odgadnie, że w tej małej salce na co dzień mieści się aż do 29 podopiecznych. W zeszły czwartek natomiast świetlica wypełniła się po brzegi. W zorganizowanej przez pracowników wigilii udział wzięli wszyscy podopieczni, rodzice, jak również specjalnie zaproszeni goście którzy na co dzień wspierają placówkę. Wśród zaproszonych gości byli m.in. sekretarz gminy Wanda Piwoni, dyrektor OPS Iwona Małek, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Regina Borowiak a także przedstawiciele Civitas Christiana. Wspólną modlitwę poprowadził natomiast ks. proboszcz Ireneusz Pastryk. Trudno nie podejść ze zrozumieniem do faktu, że podopieczni jednak najbardziej oczekiwali momentu wręczenia specjalnie przygotowanych przez personel świetlicy paczek  które wręczył nie kto inny jak sam Święty Mikołaj.