Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow
Wielki turniej gier komputerowych w gryfickim LO Chrobry już w tą sobotę. Gracze zmierzą się w 2 największe hity na świecie: Fifę 2015 oraz Leageue of Legends
 
Klasyczny sport jest bardzo popularny na całym świecie, również w powiecie gryfickim. Praktycznie w każdym miesiącu organizowane są liczne turnieje - w koszykówkę, siatkówkę czy piłkę nożną. Świat jednak idzie do przodu i coraz popularniejszy staje się tzw. e-sport, czyli turnieje gier komputerowych i "wyczynowe" granie. Pomimo tego, iż turnieje gier komputerowych są bardzo popularne wśród młodych ludzi i uczniów, w naszym powiecie organizuje się bardzo niewiele wydarzeń tego typu. W Gryficach turniej gier komputerowych "Delete", który był corocznym świętem dla graczy i organizowany był kilkanaście lat z rzędu, prawdopodobnie już nie funkcjonuje. 
 
Naprzeciw potrzebom młodzieży wyszła grupa uczniów z Gimnazjum nr 3, która uznała, że czas znowu zrobić coś dla graczy.
Zwrócili się oni z pomocą do Młodzieżowej Rady Miasta, która z definicji istnieje po to, aby wspierać inicjatywy młodzieży. Jej przewodniczący - Julian Żelaznowski, zebrał wtedy drużynę i wspólnie zaczęli działać. Tak rozpoczęła się inicjatywa Turnieju Gier Komputerowych, który w planach organizatorów ma być kontynuowany 3 razy do roku. Na obecną edycję, która odbędzie się 20 grudnia 2014 roku w 3 dni zapisało się (wg danych z facebook’a) ponad 200 osób, co jest ogromnym sukcesem. Początkowo, miał on odbyć się w gry: League of Legends, CS: Global Offensive, FIFA14, jednak ze względu na to, iż przeważająca ilość osób wyraża chęć zagrania w LOL’a, a znikoma w CS: GO, organizatorzy prawdopodobnie przesuną grę Counter Strike do następnej edycji. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się za to gra FIFA. Tutaj po raz kolejny organizatorzy poszli uczestnikom na rękę i pomimo, iż początkowo miała to być wersja 14, gospodarze właśnie próbują „demokratycznie” rozstrzygnąć, w którą wersję (FIFA 15 czy FIFA 14) gracze wolą rywalizować.
 
W zależności od ilości uczestników, turniej będzie odbywał się w trybie BO1 lub BO3 w formule drzewkowej. Organizatorzy, oprócz nagród, zaplanowali mnóstwo ciekawych rzeczy dla osób, które wezmą udział w wydarzeniu. Przyjść na turniej mogą również pasjonaci gier komputerowych, którzy nie zbiorą drużyny. Przygotowane zostaną specjalne, klimatycznie miejsca w których wszyscy wspólnie będą mogli obserwować zmagania najlepszych graczy z naszego regionu.
Nie byłoby turnieju, gdyby nie uprzejmość i zaangażowanie Pani dyrektor Jolanty Folwarskiej, która jako gospodarz - turniej odbędzie się w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gryficach - postanowiła objąć patronatem całe wydarzenie oraz aktywnie wspierać młodzież w tej inicjatywie. Wszelkie informacje można uzyskać wchodząc na specjalnie utworzoną na tą okazję stronę: 
www.lolcsfifa.pl.
 

Komentarze  

0 #1 Eryk 2014-12-17 18:39
Będzie Delete w tym roku?
Cytować | Zgłoś administratorowi