Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski
Powiatowy Urząd Pracy jednym z czterdziestu wyróżnionych w Polsce urzędów.
 Certyfikat „Urząd Przyjazny” na ręce Starosty Kazimierza Sacia wręczył przedstawiciel firmy Bit Polska Radosław Rybak. Z wypowiedzi Rybaka wynika, że projekt „Urząd Przyjazny” realizowany jest w Polsce od 2007 roku, od tego czasu jedynie 40 urzędów pracy w Polsce otrzymało takie wyróżnienie. Biorąc pod uwagę procedurę audytu oraz samą chęć poddania się ocenie, należy docenić to wyróżnienie. 
Audyt rozpoczął się 23 czerwca. Od tego czas przeprowadzono trójetapowe postępowanie: audyt funkcjonowania urzędu, „szyte na miarę” szkolenie podnoszące kompetencje pracowników oraz wdrożenie zmian mających na celu podniesienie jakości świadczonych usług. Urząd odwiedził również tzw. anonimowy „tajemniczy klient”, który podając się za beneficjenta weryfikował jakość świadczonych usług. Warto zaznaczyć, że certyfikat przyznawany jest jedynie na jeden rok. To słuszne podejście, w potocznej opinii urzędy kojarzą nam się z opieszałością i wszechogarniającą biurokracją. Urząd Pracy tym bardziej skupia na sobie rozgoryczenie i złość wielu beneficjentów pozbawionych stałego zatrudnienia. W tej perspektywie nieczęsto zadajemy sobie trud analizy jak wiele pracy należy włożyć aby pozyskać środki zewnętrzne na liczne szkolenia i dostosowania miejsc pracy. Czy Urzędy Pracy mogą realnie niwelować bezrobocie? To raczej kwestia inwestycji i rozwoju przedsiębiorczości w naszym powiecie. Warto zdać sobie sprawę, że w założeniu urząd może jedynie stanowić centrum informacji, organizować szkolenia przekwalifikowujące oraz pomagać pracodawcy w wyborze wykwalifikowanego pracownika. Niemniej jednak stojąc na pierwszej linii frontu w starciu z przykrą rzeczywistością braku zatrudnienia, warto czynić wysiłki aby w oczach pozbawionych pracy być instytucją przyjazną, do której w trudnym momencie życia, często losowym, zgłosić się warto. Za taki wizerunek odpowiada nie jedna, a wszyscy pracownicy urzędu, i im szczególnie należy się uznanie, to też w swoim wystąpieniu podkreśliła dyrektor PUP - My się naprawdę staramy, a otrzymany certyfikat zobowiązuje, zmusza do działania więc myślę, że będziemy się starali jak najlepiej świadczyć usługi – nie kryjąc wielkiego wzruszenia powiedziała dyrektor PUP Beata Smoleńska. 
 

Komentarze  

+1 #8 pracodawca 2014-11-09 22:52
A ja pisze z punktu widzenia pracodawcy. Myślicie ze łatwo o pracownika? to bardzo się mylicie- ja potrzebuje 4 fachowców i oczywiście ogłoszenia wiszą, a ludzi do pracy brak.
Czemu Wy wszystko i wszystkich krytykujecie?
Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 #7 Janina 2014-11-02 21:42
->Beatka/ z pustego w pełne nikt nie naleje. Jak nie ma inwestycji i nowych miejsc pracy to żaden urząd pracy ich nie wyczaruje. Nie można być krytycznie nastawionym do każdego sukcesu w powiecie. Ktoś się stara, ktoś o te dotacje zabiega i pisze projekty. Pieniądze same się nie mnożą. Wielu ludzi skorzystało z dotacji i szkoleń.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #6 Beatka 2014-11-02 13:28
Zapłacili kasę to dostali jakiś świstek certyfikat. Na rynku pełno takich prywatnych firm. Oferują najróżniejsze dyplomy, certyfikaty laury konsumenta itp. Prestiż tego wyróżnienia porównałabym do konkursu "Gryficka Rega" gdzie też facet wręcza komu chce, swoim znajomym według własnego "widzimisie". Płacimy na to z naszych podatków my wszyscy, bo ta cała wielka gala kosztuje ogromne pieniądze. Płacisz i masz certyfikat czy też płacisz i masz konkurs jak wolisz. U nas ogromne pieniądze wydaje się na propagandę tylko realne osiągnięcia są słabe bo pracy jak nie było tak nie ma.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 #5 klaun 2014-11-02 13:11
czy przyjaciele burmistrza tez moga liczyc na dotacje przy zakladaniu dzialalnosci?:) czy trzeba przyjsc i odmowic modlitwe ku chwale milosciwie panujacego?:)
Cytować | Zgłoś administratorowi
-9 #4 Janina 2014-11-02 12:29
Cytuję void:
Ta cała firma bit to jakiś krzak, ciekawe ile sie placi za taki "certyfikat"

Jaka by nie była wyróżnienie się należy. Proszę porównać liczby i funkcjonowanie z przed 10 lat a teraz. Wielkie uznanie za wzorowo prowadzoną instytucję pani dyrektor.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #3 młody sfrustrowany bezrobotny 2014-11-02 10:14
Urząd bez Pracy w Gryficach. Tak powinien mieć nazwę.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 #2 void 2014-11-02 09:13
Ta cała firma bit to jakiś krzak, ciekawe ile sie placi za taki "certyfikat"
Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 #1 Beata 2014-11-01 18:47
Urząd przyjazny tylko pracy nie ma więc istnieje jakby po to żeby pracujący tam urzędnicy sami mieli pracę.
Cytować | Zgłoś administratorowi