Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski

Niegdysiejsza wizytówka gryfickiego biznesu i chyba najbardziej reprezentacyjny kompleks biurowo - magazynowy w Gryficach, najnormalniej w świecie zarasta na naszych oczach.

 
A miało być tak pięknie... Biznes Park w Gryficach otwarto w 2007 r. Otwarcie odbyło się z wielkim rozmachem. Obecni byli na nim parlamentarzyści, przedstawiciele lokalnych władz, lokalni przedsiębiorcy itd. Na imprezie zorganizowanej z okazji otwarcia zagrał zespół Zakopower.
W Biznes Parku mieściły się siedziby kilku firm powiązanych z inwestorami pochodzącymi z Armenii. Najbardziej znaną z tych firm była NOE - sieć sklepów z odzieżą. Przedstawiciele lokalnego samorządu przypisywali sobie jako własny sukces, pozyskanie dużego inwestora, dzięki któremu w Gryficach miało powstać 100 nowych miejsc pracy. 
Po tym jak sieć odzieżowa NOE przestała istnieć, gryficki Biznes Park stał się przede wszystkim siedzibą właściciela sieci galerii handlowych HOSSO. Ciężko mi stwierdzić ile osób mogło pracować w biurach tej sieci, ale z całą pewnością było to mniej niż wspomniane sto etatów
Dzisiaj po Biznes Parku w Gryficach został jedynie pustostan. Sieć HOSSO przeniosła swoje biura do Szczecina a niegdysiejsza piękna siedziba firmy, najzwyczajniej w świecie zarasta zielskiem.
Obecnie nieruchomość na sprzedaż oferuje Millennium Leasing Sp. z o.o. i jest ona do kupienia za bagatela 3,5 miliona złotych. Chętnych jak widać nie ma zbyt wielu patrząc na to w jaki stan popadła ta nieruchomość.
 
Od redakcji:
Politycy często przed wyborami obiecują nam różne wersje parków lub stref przemysłowych, które według nich mają być lekarstwem na nasz największy problem - ogromne bezrobocie w mieście i całym powiecie. Mogę im na to odpowiedzieć, że Biznes Park w Gryficach już był a jego obecny stan daje tylko świadectwo obecnej sytuacji ekonomicznej i potencjału miasta.
 
 

Komentarze  

+2 #9 Nie ma cwaniaka ... 2014-11-21 16:48
No robione jest to kalsycznie przez powiat i włodarzy wszysko jak ze słynnym Misiem Barei ... 100 mln kosztów , potem sie spisze protokół zniszczenia i po sprawie .. a koszty razy x2 a gdzie idzie reszta .. na pewno nie na Biednych ludzi ;>
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #8 Teodor 2014-10-05 20:12
Jeżeli mnie pamięć nie zawodzi, to najwięcej takich biznesów w Gryficach i okolicy miało być pod patronatem starosty, nawet ostatnie dziecko , szpital opiekuńczy na dawnej strzelnicy, pewnie zaraz zostanie zamknięty i zarośnie jak wcześniejsze obietnice starosty.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #7 Spartakus 2014-09-30 14:21
Cytuję Grabaż:
W Gryficach jako biznes to najlepiej zakład pogrzebowy założyć. Młodzi wyjechali zostają emeryci i renciści to jaka branża się będzie rozwijała?

Najlepiej być dzieckiem radnego, cala gmina i powiat napchana rodzinami i innymi półformalnymi układami
Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 #6 Grabaż 2014-09-29 14:34
W Gryficach jako biznes to najlepiej zakład pogrzebowy założyć. Młodzi wyjechali zostają emeryci i renciści to jaka branża się będzie rozwijała?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #5 Krzysiek 2014-09-28 20:04
Łatwo przyszło ? Łatwo poszło ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #4 Poker 2014-09-28 19:00
Każdy kto chce żyć normalnie jak człowiek i nie ma bogatych rodziców albo chociaż rodziców radnych to wyjedzie z Gryfic szukać dobrej pracy, normalnych warunków do życia i założenia własnej rodziny. Pozostaną tutaj za to nasi wspaniali samorządowcy. Oby jeszcze kolejne 4 kadencje każdy z nich pełnił albo i więcej.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #3 Pajączek 2014-09-28 17:58
Ale to zarosło o ja pierdzielę. Perzyna normalna nie żaden biznespark.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #2 Gosia 2014-09-28 17:23
Gdybym nawet miała te 3,5 bańki to na pewno bym tej ruiny w Gryficach nie kupiła he he
http://otodom.pl/kompleks-biurowo-magazynowy-na-sprzedaz-id21057593.html
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #1 Szeryf 2014-09-28 17:12
Jakie miasto taki biznes...
Cytować | Zgłoś administratorowi