Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow
W nowym sezonie, po dwóch zwycięstwach w sześciu kolejkach o sytuacji klubu MKS Sparta Gryfice rozmawiamy z kierownikiem drużyny Grzegorzem Milewskim
 
Jaki jest Cel drużyny na ten sezon?
Cel na sezon 2014/2015 to miejsce w górnej połowie tabeli.
 
Jakie zmiany w drużynie zaszły przed rozpoczęciem tego sezonu?
Zespół seniorów wzmocnili bramkarz Łukasz Woźny, który przyszedł z Korony Stuchowo, napastnik Radosław Cytowicz z Mewy Resko oraz dobrze znany gryfickim kibicom pomocnik Mariusz Dąbrowski z Wybrzeża Rewalskiego. Niestety drużynę opuścili Maciej Cymkiej, który wrócił do Błękitnych Trzygłów oraz Arkadiusz Siciarz.  Warto też zaznaczyć, że na 24 zawodników którzy wchodzą w skład pierwszego zespołu aż 19 jest wychowankami Sparty lub gra w klubie od ponad pięciu lat. 
 
Co w Pana opinii jest aktualnie głównym hamulcem rozwojowym piłkę w naszym mieście?
Budżet Sparty w porównaniu np. do występującej w tej samej klasie rozgrywkowej Regi Trzebiatów jest mały. Największym problemem jest fakt, że oprócz boiska głównego na Stadionie im. Karola Kucharskiego w Gryficach posiadamy tylko polanę w Parku Miejskim, która od kilku lat jest w fatalnym stanie, jeśli chodzi o boiska pełnowymiarowe to takich w Gryficach nie ma, a bez tego ciężko jest przeprowadzić odpowiedni trening. Teraz praktycznie w każdej miejscowości jest pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Wiadomo też, że część kosztów budowy refunduje się z pieniędzy unijnych. Czy nie można się postarać, aby w Gryficach powstało takie boisko? Idealne miejsce jest za stadionem, tam gdzie zawsze rozkładają się goszczące w naszym mieście cyrki.
 
 
Jeszcze na koniec, proszę powiedzieć ile osób łącznie trenuje pod sztandarem gryfickiej drużyny?
Posiadamy trzy grupy wiekowe najmłodszych adeptów futbolu tzw. orlików oraz zespoły trampkarzy, juniorów i seniorów. Trenuje w nich łącznie około sto osób prowadzonych przez pięciu trenerów Sparty.
 

Komentarze  

+1 #8 Krzysiek 2014-10-01 21:23
A czy widzów w cyrku nie jest więcej niż na meczach ? Jeśłi tak , to zostawmy polanę cyrkowi . Polanę w parku zostawmy dzieciom i spacerowiczom / albo dzikom / ?/ , które ja ostatnio zryły .Piłka nożna w Polsce to od dawna koszmar marzycieli o potędze . A może tam parking zrobić ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #7 Michal 2014-09-29 21:36
Jaki poziom takie boisko...
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #6 Poker 2014-09-28 18:08
MKS Sparta Gryfice to trochę wstyd dla miasta. Powinna grać mecze w lidze z innymi miastami o podobnej liczbie mieszkańców jak Goleniów, Nowogard może i z Kołobrzegiem a gra z wioseczkami malutkimi i często zbiera od nich baty. Trenerzy i prezesi pewnie są z siebie zadowoleni. Gdyby były wyniki to byłoby boisko, pieniądze a może nawet sponsor. Najpierw wyniki a później boisko.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #5 kazik trzpis 2014-09-27 13:54
Warunki do gry powinny być na miarę czasów bo jak to się ma do powstałych orlików?Gdzie się ma podziać młodzież z pasją do uprawiania tej dyscypliny,a która nie"mieści"się już na orliku....Cyrk mógł by wrócić jak niegdyś na przeciw stawku na ul.Nowy Świat.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #4 Pegaz 2014-09-27 10:55
CYRK ARENA SPARTA ^^
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #3 pako 2014-09-27 10:47
juz wole ogladac cyrk niz naszych piłkarzy...
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #2 kibic 2014-09-27 09:07
no nareszcie poruszono ten temat, przeciez ten stadion to tragedia!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #1 Kibic 2014-09-27 06:07
Jak będą sportowe sukcesy to i boisko się znajdzie. Niech grają w lidze takiej jak na powiatowe miasto przystało bo co to jest grać z razem wioseczkami? Ile tam ludzi mieszka a ile w Gryficach?
Cytować | Zgłoś administratorowi