Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow

Wrzesień jest miesiącem obfitującym w spotkania dożynkowe. Nie mogło więc zabraknąć Święta Plonów organizowanego przez Gminę Gryfice. Jak przystało na żniwne (bo tak również nazywane są dożynki) można było spróbować lokalnych specjałów. A tych było bez liku: od pierogów ruskich przez miód po sernik-makowiec. Nie zabrakło również poczęstunku od Starosty Gryfickiego. 

Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł po przywitaniu gości podsumował żniwa, określając je mianem szybkich i obfitych. Jednak zwrócił również uwagę na problem ze zbytem zbiorów. Nie zabrakło odniesienia do zbliżających się wyborów. Andrzej Szczygieł wezwał do mądrego wyboru gospodarzy na wszystkich szczeblach a przede wszystkim apelował o głosowanie. 
Poza Burmistrzem Gryfic swoje życzenia i gratulacje dla rolników złożyli przedstawiciele miast partnerskich. Burmistrz Güstrow podkreślił wielką rolę przyjaźni międzynarodowej w trudnych momentach konfliktu na Ukrainie. Święto Plonów to również okazja do wręczenia medali „Zasłużony dla rolnictwa”. Wśród wyróżnionych byli m.in.: Beata Ordyniak, Teresa Cejman, Jan Winiarski i Brygida Sułek. 
Mniej zadowoleni z tegorocznych  żniw są pszczelarze. Jak powiedział mi jeden z nich, pszczół jest coraz mniej i często jest to wynik niewłaściwego opryskiwania pól przez rolników. A przecież pszczoły są naszym wspólnym dobrem wykonują dużo pracy z której korzystają wszyscy: od rolnika do miłośnika miodu. 
 
 
 
 

Komentarze  

-1 #7 kuba 2014-10-04 18:14
ochraniacza z bożej łaski odznaczył WSTYD
Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 #6 Wanda 2014-09-30 08:12
To co pokazał Szczygieł, to jedna wielka obłuda. Naspraszał koleszków i na scenie wygłaszali pochwały na jego cześć. Szkoda, że nie zapytał co o tym sadzą obecne osoby na widowni. To dopiero by było ciekawe. Ma facet tupet, nazywać i odznaczać jako rolników ludzi, którzy nie wiedzą jak wygląda maszyna rolnicza ale za to są jego zwolennikami i to widać wystarczy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+24 #5 Rolnik 2014-09-21 12:07
Starosta żali się na facebooku, że nie został zaproszony, ale i tak postanowił wystawić stoisko. Kultura nakazuje, że jak kogoś nie zapraszamy to znaczy, że go nie chcemy!!! Czy to tak trudno zrozumieć kolesiostwu z "Idziemy Razem"!!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #4 kuba 2014-09-21 10:41
dobrze powiedziane na dobrego gospodarza ale nie mówił szczygieł chyba o sobie Jego czas już był Podpisałem sie na jego liste bo wciskali ale i tak na niego nie zagłosujemy Sołectw było mało Pogoda ładna to ludzie przyszli Nic dziwnego
Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 #3 Patyk 2014-09-21 08:25
Bo wybory wygrywa się u u nas częstując świniami i podkładając świnie innym. To chyba jednak jest świńska gra.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+23 #2 obs 2014-09-20 20:57
ważne ze ŚWINIAK był: )...
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #1 Patyk 2014-09-20 19:56
Mało sołectw się wystawiło. Coś nie halo.
Cytować | Zgłoś administratorowi