Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski

Dzisiaj (13.09.2014 r.)  o godzinie 13.13 miało miejsce uroczyste otwarcie basenu w Gryficach. Otwarcie to jednak chyba za dużo powiedziane, bo choć samo wybudowanie basenu to świetna sprawa to jednak otwieranie go jeżeli nadal dokładnie nie wiadomo kiedy będzie można z niego korzystać jest co najmniej ciekawe. 

Otwarcie oczywiście huczne z orkiestrą i księdzem (jak na prawdziwe otwarcie przystało), zapał i entuzjazm wielki jednak mnie ogarnęły wątpliwości. Kiedy będzie można korzystać z czegoś, co zostało już otwarte (pytanie wręcz kuriozalne)? Na to pytanie dość wymijająco jednak bez terminów nie do dotrzymania odpowiedział mi pan Zbigniew Chabowski 
„Każdy obiekt, czy to jest sportowy, czy mieszkalny wymaga odbioru technicznego i dopuszczenia do użytkowania. To jest procedura, która polega na tym, że: następuje badanie wody, nadzór budowlany sprawdza czy wszystko jest zgodne z dokumentacją i czasami ten proces trwa dosyć długo. Jednak myślę, że to jest kwestia kilku dni, dosłownie i zostanie to skończone. Nigdy się nie da ustalić dokładnie kiedy to zostanie skończone. Proces odbioru i oddania do użytkowania to jest procedura bardziej biurokratyczna jednak niezbędna. Basen spełnia wszystkie wymogi, nadzór wszystko sprawdza. Myślę, że jest to kwestia kilku dni.”
Wielkim entuzjazmem przepełnieni są mieszkańcy, szczególnie ci w wieku szkolnym. Jak dowiedziałam się od uczniów Gimnazjum nr 1 basen będzie dla nich okazją nie tylko do zabawy ale również do rehabilitacji lub poprawy swoich możliwości ruchowych. 
Podobne zdanie na temat istotności basenu dla mieszkańców miał pan Jerzy Kołodziejczyk, dyrektor SP nr 4 w Gryficach, wg którego basen to dla uczniów również możliwość zmiany w sposobie spędzania wolnego czasu. Poza nauką pływania oraz rehabilitacją basen może również wyciągnąć młodzież z bramy i pokazać, że można czas wolny spędzać inaczej. 
Podsumowując, gryficki basen jest inwestycją trafioną. Pytanie tylko kiedy minie kilka dni i będzie można poza przejściem się w butach przekonać się o jego funkcjonalności.
 
 
 
 
 

Komentarze  

0 #9 katarzyna 2014-11-05 19:32
Basen otwarty ale skąd wzięli tak niesympatycznych ludzi do pracy???
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #8 Spartakus 2014-09-16 10:51
zamiast się cieszyć, ze JEST basen, ktoś zawsze szuka dziury w całym. Bedzie nie długo? Będzie. szkółki pływackie są, wszystko gra, ludzie chcą przyjść, chcą pływać na miejscu. Co za łeb będzie na złość dziury?!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 #7 atrakcyjny Kazimierz 2014-09-16 08:17
Akt erekcyjny Endriu Szczygla,dobre hehe, tylko panie burmistrzu cieszyc sie takim zdrowiem,gratulacje.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #6 bystrzak 2014-09-15 18:42
to moze trwac do wyborów teraz, no nic do Sandry dalej.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 #5 Kazimierz 2014-09-15 07:50
A mówiłem!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #4 Tryton 2014-09-14 12:48
Otwarcie "basenu na sucho". Dupa a nie otwarcie jak nawet pozwoleń nie mają to co tutaj otwierać? Saciowi na złość zrobili tylko bo w tym czasie miał dożynki w Płotach i żeby ludzie z Gryfic tam nie pojechali. Żenada po prostu.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 #3 Wyborca 2014-09-14 10:20
Panie Chabowski już Pan obiecał remont wspólnocie Mieszkaniowej na W.Polskiego 38 i 39 , to było rok temu.
Do tej pory cisza.
Jest Pan niesłownym krętaczem .
Precz z darmozjadami i politycznymi nierobami.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #2 pływak miejski 2014-09-14 08:54
I co pewnie za miesiac dopiero do wody. Ciekawe kto bedzie teraz przeciagal odbiór budowlany. Woda sie musi tez tydzien grzać.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 #1 Spartakus 2014-09-13 20:38
Burmistrz z wielebnym wyglądają jakby układali tajny plan: )
Cytować | Zgłoś administratorowi