Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski

Strażnik zapomnianej historii

M_JW_Grycmacher
W niedzielę, 6 marca, zmarł Jerzy Wojciech Grycmacher – pionier lokalnej mikrohistorii, przyjaciel wszystkich, którzy szukali wyjaśnienia dla starego zdjęcia, nieistniejącego już dziś miejsca, strzępu pożółkłego dokumentu czy dawno zapomnianego nazwiska…

Styczniowy list otwarty Radnego Powiatowego Grzegorz Burczy.

Przełom roku 2015/2016 to aż trzy sesje rady powiatu. Bardzo wiele kurtuazji, achów i ochów jaki to wspaniały nam się Starosta i Poseł trafił, którego nam teraz ponoć brak.

O dwóch sesjach słów kilka, cz. 2/3

Sesja gminy- zdjęcie

Przedstawiam Państwu, zgodnie z zapowiedzią, kolejną część relacji z poprzednich sesji RM. W pierwszej części było głównie o zmianach w podatkach i ich stawkach, tym razem skupimy się głównie na gospodarce odpadami- choć będzie również o planowanej obwodnicy i statucie OPS.

O dwóch sesjach słów kilka, cz. 1/3

Sesja gminy- zdjęcie
Choć od ostatniej sesji Rady Miejskiej w Gryficach minęło trochę czasu, a już w najbliższą środę odbędzie się kolejna, to jednak przed końcem tego roku pragnę poinformować Państwa o tym, co działo się podczas nich. 

Stan Wojenny – zobacz inscenizację nakręconą specjalnie dla naszego portalu!

Z okazji obchodów rocznicy grudnia 1981 roku przygotowaliśmy film ku czci tamtych tragicznych wydarzeń.

„Rap to moja pasja od zawsze”

Mateusz Laskowki „LSK” jest raperem pochodzącym z Gryfic. Niedawno premierę miał jego nowy teledysk do utworu „Najwyższy czas”, w którym gościnnie wystąpili wykonawcy ze Szczecina - Sage oraz Tony Jazzu (były członek zespołu SNUZ). Premiera teledysku była dobrą okazją do rozmowy z lokalnym artystą.

List Radnego Powiatu Gryfickiego Grzegorza Burczy; „Co w powiecie piszczy?”

Czyżby kolejny „historyczny” bruk i kamienie miały zostać zafundowane na drogach w powiecie?

Słodkie Andrzejki w gryfickim gimnazjum.

W międzynarodowy dzień św. Andrzeja, tzn. 30 listopada odbyły się  w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Gryficach "Słodkie Andrzejki".

Marszałek Olgierd Geblewicz o założeniach RPO 2014 - 2020

26 listopada 2015 roku w GDK, odbyło się spotkanie w trakcie którego Olgierd Geblewicz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego przedstawił założenia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. 

Pokłosie konferencji „Udział stowarzyszeń w życiu gminy”. Na dniach kolejne spotkania z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego, tym razem w Gryficach.

Wczoraj (24.11) w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury miała miejsce konferencja poświęcona działalności organizacji pozarządowych w życiu gminy. Temat niezwykle na czasie szczególnie przed jutrzejszym spotkaniem w ramach RPO na lata 2014 2020.