Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKOBPTrzebiatow

Fundacja Netcamp zaprasza23-25 października na drugą edycjępolsko-niemieckiego Startup Weekenduw Szczecinie. Wydarzenie to połączykreatywneosoby, które przy wsparciu doświadczonych mentorów będą tworzyć innowacyjne projekty.

 
Startup Weekend to 3-dniowe warsztaty dla osób zainteresowanych stworzeniem biznesu w oparciu o technologie oraz innowacyjny pomysł. To sprawdzony międzynarodowy format wydarzeń wspierany przez Google for Entrepreneurs i znany akcelerator Techstars oraz największa globalna społeczność startupowa. Dotychczas prawie 120 tys. uczestników Startup Weekendów na świecie stworzyło ponad 13 tys. projektów.
 
Startup Weekend to wyjątkowe warsztaty gdzie w ciągu 54h można zbudować fundamenty startupu:zebrać zespół -programistę, grafika czy marketingowca a przede wszystkim zweryfikować co kliencioraz inwestorzy myślą o naszym projekcie -mówi Maciej Jankowski z Fundacji Netcamp
 
Dzięki udziałowi w tym wydarzeniu można dowiedzieć się jak opracować model biznesowy, skorzystać ze wsparcia mentorów czy nauczyć się prezentować swój startup przed inwestorem.Zwycięzca poprzedniej edycji Startup Weekenduw Szczecinie zaledwie po 6 miesiącach pozyskał kilkaset tysięcy euro od inwestora z Berlina, dzięki czemu mógł dalej rozwijać swój projekt.
 
Właśnie trwa rejestracja na Startup Weekend Szczecin, do16 października można zdobyć bilety ze zniżką na stronie  http://www.startupweekend.pl. Organizatorzy zapraszają uczestników z Polski i Niemiec - programistów, specjalistów od marketingu/biznesu i grafików. Warsztaty i prezentacje odbędą się w języku angielskim.
 
Na początku Startup Weekenduodbędą się prezentacje kilku zaproszonych gości,którzy podzielą się swoimi doświadczeniem w tworzeniu startupów. Następnie każdy będzie mógł w ciągu 60 sekund przedstawić swój pomysł na startup aby przekonać do niego innych uczestników. Po wybraniu najciekawszych projektów,pora na tworzenie zespołów i rozpoczęcie pracy. Zespoły rozwijają przez weekend swoje startupy korzystając ze wsparciu doświadczonych mentorów.Na koniec odbędą się finałowe prezentacje startupów przed jury i inwestorami, którzy wybiorą najlepszeprojekty.
 
– Wspieramy Startup Weekend, bo jest to dla nas działanie naturalne, jako dla uczelni kształcącej praktycznie dla biznesu. Od lat robimy wszystko, aby nasi absolwenci byli dobrze przygotowani nie tylko jako specjaliści, ale także gotowi na zakładanie własnych firm. Takie wydarzenia są świetnymwsparciem dla rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjnego myślenia – mówi dr Justyna Osuch, Dyrektor Centrum Rozwoju Biznesu Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie.
 
Organizatorami Startup Weekend Szczecin są Fundacja Rozwoju Branży Internetowej „Netcamp” oraz Technopark Pomerania gdzie odbędzie się wydarzenie. Głównym Partnerem warsztatów została Zachodniopomorska Szkoła Biznesu. Sponsorami wydarzenia są Miasto Szczecin, Consileoni Aviva. Zwycięzcy Startup Weekend otrzymają nagrody od partnerów,które pomogąim w dalszym rozwoju projektów oraz promocję w mediach.Więcej informacji i rejestracja na stronie http://www.startupweekend.pl
Organizatorzy mają również wejściówki do rozdania! Chcesz dołączyć do zespołu i razem z innymi podbijać świat? Jesteś gotowy wstrząsnąć polsko-niemiecką, a potem światową, sceną startupową?? Udowodnij to!
 
„Przekonaj nas, że to właśnie Ty, nikt inny, zasługujesz by wygrać wejście na najpopularniejsze startupowe wydarzenie na świecie. Obojętnie czy jesteś pomysłodawcą, developerem, grafikiem czy tylko ładnie wyglądasz. Zapitchuj nam swój pomysł lub pokaż, że bez Ciebie żaden startup nie ma racji bytu. Forma dowolna. Nagraj film, narysuj laurkę, napisz haiku, nie ważne. Zrób co uważasz za stosowne abyśmy spośród nadesłanych maili to właśnie po przeczytaniu Twojego zbierali szczęki z podłogi.
 
Dwa zaproszenia czekają właśnie na Ciebie i jeszcze jedną osobę. Zgłoszenia należy wysłać na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do północy w sobotę 17 października.”
 
 

Komentarze  

0 #3 krzysiek 2015-10-23 18:04
trafiacie do kogoś ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #2 MMX 2015-10-15 12:16
Kto zakłada startup często zbiera później fakap.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #1 WOW 2015-10-15 07:38
WOW CHCE TAM BYC!!! CIEKAWE CZY NASI WLODARZE WIEDZA CO TO START UP:)
Cytować | Zgłoś administratorowi