Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski

Parę słów na temat zmian w sytuacji lokalnej, ogólnopolskiej jak i w naszym portalu.

Drodzy czytelnicy, mija przeszło rok od kiedy powstał portal Temat.info założony w formule non-profit, jako projekt kilku wspaniałych osób, które czuły potrzebę rozwoju własnego, jak i oczywiście oddziaływania na środowisko społeczne. Kwestię oceny portalu pod dowolnym kątem pozostawiamy Państwu. Niejako przypadkiem okres powstania splótł się z kampanią samorządową, przez co w środowisku lokalnym dowolny tekst czy to newsowy, czy opiniotwórczy stał się wówczas elementem kampanii wyborczej. Niepochlebne hasło o potrzebie „trupa w mediach” jak tlenu nie jako potwierdza swoją prawdę szukając ów trupa nawet tam gdzie go nie ma. Dość wcześnie spotkaliśmy się z bojkotem, a nawet próbami uciszenia ze strony jasno określonych środowisk lokalnych. Jest to dla nas jednak drugorzędne w stosunku do prób ośmieszenia i ataków personalnych typu jakoby „zaśmiecam środowisko dziennikarskie”. No cóż w dobie powszechnej informacji i łatwych w obsłudze narzędzi, chęci uczenia się i potrzebie aktywności nie tylko na jednej płaszczyźnie zawodowej myślę, że mamy prawo do wyrażania poglądów, oddziaływania na opinię i tak samo popełniania błędów. Ten przecież ich nie popełnia, kto nic nie robi.
 
Nie akceptuję polityki planowanego bojkotu odmiennych opinii, załatwiania mglistych spraw w białych rękawiczkach i powszechnej kontroli łącznie z blokowaniem na portalu społecznościowym osób i wypowiedzi o poglądach po prostu odmiennych. Czyżby mały kamyk mógł spowodować lawinę? Idą zmiany tak na arenie ogólnopolskiej jak i na Pomorzu Zachodnim i samym powiecie gryfickim. Idą z opóźnieniem jednak wiatr zmian powoduje, że co przezorniejsi już nastawiają żagle, co widać nawet na niszowych spotkaniach w toku aktualnej kampanii parlamentarnej. Zachowując pewną przyzwoitość do tej pory nie upublicznialiśmy najbardziej kompromitujących materiałów jak i  staraliśmy się zachować jak najbardziej wyważony język w ocenie sytuacji i działań poszczególnych osób. Sukces portalu przerósł jednak nasze zamysły, udowadniając niemniej jednak, że granica pomiędzy zdawaniem relacji z wydarzenia i opiniotwórczym tekstem oceniającym jest już zatarta. Jak mawia pewna intrygująca kobieta ze struktur lokalnego powiatu: „nawet wycieczka z przedszkolakami może być polityką”. W tej perspektywie nie ma znaczenia gdzie i co powiemy, napiszemy – komuś będzie to w niesmak. 
 
Jak Państwo zauważyliście teksty jakie poruszamy dotyczą spraw wszelkich, nie tylko lokalnych. Różnią się też warsztatem. Jest tak dlatego, ponieważ jesteśmy otwarci na pomoc każdej osobie, również młodzieży, która stawia swoje pierwsze kroki i podsyła nam swoje teksty. Nie zmieniamy ich stylu poza drobną korektą. Chroniąc na prośbę imię autora publikujemy je anonimowo lub pod nazwą fikcyjną. Jeśli jest takie wyraźne życzenie, jasno podpisujemy autorstwo tekstu. Dla mnie osobiście ideą portalu jest chęć rozwoju w tej materii każdemu kto wyciągnie w tym kierunku rękę. Chęć doskonalenia i aktywnego oddziaływania poprzez  kształtowanie opinii publicznej, zachowując wiarygodność i rzetelność. Przede wszystkim jest to jednak wielka przyjemność z tworzenia drużyny, z tworzenia produktu i wartości z jaką ktoś będzie miał przyjemność się zetknąć. Dzięki projektowi Temat.info poznaliśmy niezwykłych ludzi, instytucje z którymi mamy zaszczyt wspierać się nawzajem przy wielu innych projektach o ogromnym wkładzie w społeczność lokalną i ogólnopolską. Odchodzimy od typowej zasady „monetyzuj albo giń”. Doskonale rozumie to pokolenie milenijne posługujące się maksymą balansu 4P: People (ludzie), Planet (świat), Profit (zysk) i Processes (procesy, działania). Na pewno odchodzimy od powszechnego rozumienia mediów jako standaryzacja i poddanie się z góry narzuconym formułom. Jako portal wspierający w szczególności organizacje pozarządowe czerpiemy z doświadczeń lepszych od nas i bardziej doświadczonych. Tutaj wielkie ukłony w kierunku redaktorów Radia Plus Gryfice szczególnie Roberta Erchardta, Pani Marzeny Domaradzkiej oraz Pana Adama Litwinowicza z Gryfickie.info. Za konsultacje merytoryczne oraz z zakresu etyki mediów składam podziękowanie Pani Annie Kolmer Przewodniczącej Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej w Zachodniopomorskim. Za lekcję pokory i wiele wskazówek również Panu Stanisławowi Razmusowi, z którym mam przyjemność występować w co piątkowym programie Radia Plus. Zdecydowanie jako portal jesteśmy gotowi by eksplorować kolejne ścieżki. 
 
Zmiany zaszły równie u nas. Od marca formalnie rola Redaktora Naczelnego i wydawcy spoczywa w nowych rękach. Ze względu na zawirowania formalne m.in. z korespondencją do organu rejestrującego sami zostaliśmy poinformowani o tym dość późno. Ze względu na ilość pracy nowy naczelny zaprezentuje się wkrótce. Z przyjemnością witamy nowe osoby piszące dla nas z regionu powiatu, województwa a nawet z zagranicy. Moja rola w związku z odpowiedzialnością płynącą z prowadzenia Stowarzyszenia oraz objęcia funkcji w samorządzie lokalnym od pewnego czasu jest już wygaszana. Zamierzam dalej natomiast komentować sprawy społeczne, gospodarcze i podobne w postaci felietonów oraz komentarzy do tekstów. Rozważamy też zmianę formuły portalu, w tej gestii trwają rozmowy z zainteresowanymi podmiotami. Zapraszamy również wszystkie osoby, w szczególności młodzież licealną, chcącą rozwijać swoje umiejętności. W stosunku do przed roku jak zapowiadaliśmy, otworzyliśmy również swoje podwoje w stosunku do polityków chcących zaprezentować na naszych łamach swoją osobę i poglądy. Czynimy to w sposób pluralistyczny i na tych samych zasadach dla każdej z zainteresowanych stron. Zmiana podejścia w tej kwestii wymagała czasu pozwalającego nam zdobyć zaufanie, byśmy nie byli postrzegani jako portal czysto polityczny. Oczywiście zapraszam również wszystkich Państwa do naszego co piątkowego programu „Jak minął tydzień” w Radio Plus Gryfice, gdzie wraz z przedstawicielami innych mediów omawiamy sytuacje bieżące, lokalne oraz ogólnopolskie. Program można znaleźć m.in. na naszym profilu fb. Odsyłam też do emisji z 09.10.2015 gdzie omawiamy segment mediów i problem obiektywizmu – subiektywizmu. Jest jednak chyba tak jak mówi mój drogi znajomy dziennikarz radiowy: „Całe szczęście w naszej pracy to czytelnik decyduje i ocenia jakość naszej pracy. I to państwo oceniacie wkład pracy w rozwój społeczności lokalnej.” 
To był dla mnie zaszczyt móc uczestniczyć w prowadzeniu tego projektu. 
 
Подробнее на сайте: https://clearcomputer.ru
https://proavtoremont.ruhttps://freshcomputer.ru https://dircomputer.ruhttps://runcomputer.ruhttps://avtoforward.ru https://controlcomputer.ru https://oncomputer.ru
https://repairurauto.ru
https://computertab.ru https://ddauto.ruhttps://init-pc.ru
https://autotodrive.ruhttps://catchcomputer.ruhttps://robustauto.ru

Komentarze  

+11 #8 K.O. 2015-10-13 14:36
Dzisiaj na Gryf Arenie padł największy nokaut od czasu kiedy Kiełek znokautował Chińczyka tylko tym razem zmiażdżony merytorycznymi argumentami został Starosta K. Sać a jego oprawcą radny G. Burcza. Młodzi bili brawo Burczy a mina Sacia - bezcenna. Za całą resztę zapłacisz master card.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #7 Danuta 2015-10-13 13:54
Panie Mirosławie, udowodnił Pan wielokrotnie swoje społeczne zaangażowanie, nie tylko jako dziennikarz, również jako lider w całym powiecie. Proszę nie zważać na głupie uwagi i dalej robić swoje. Ciekawa jestem tych kontrowersji, czy zostaną opublikowane? A ta intrygująca kobieta chyba wiem o kogo chodzi. To bardzo smutna kobieta.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #6 Kazik 2015-10-12 19:29
CZEKAM NA ROZMOWE Z KAZIMIERZEM WIELKIM KREATOREM RZECZYWISTOŚCI:)
Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 #5 geaa 2015-10-12 06:43
Cytuję Wokal:
Szczere dziennikarstwo to jest na temat.info. Konkurencja chodzi na finansowej krótkiej smyczy $$$ powiatu...

Bez przesady mamy rozne media. To ze jedni to sprzedawczycy to co innego.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 #4 Wokal 2015-10-11 16:02
Szczere dziennikarstwo to jest na temat.info. Konkurencja chodzi na finansowej krótkiej smyczy $$$ powiatu...
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #3 kazik trzpis 2015-10-11 14:55
intrygantem był też Józek Wisarionowicz. on z Dzieci sierot tworzył przyszłych czekistów bezwzględnych w działaniu.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 #2 Eioba 2015-10-11 13:54
"Intrygująca kobieta ze struktur lokalnego powiatu: „nawet wycieczka z przedszkolakami może być polityką”. Pewnie jakaś intrygantka skoro małe dzieci chce upolityczniać ^-^ hihihi
Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 #1 Obs 2015-10-11 13:45
Bardzo dobrze. Tylko tak dalej!
Cytować | Zgłoś administratorowi