Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski

Zamieszczamy list otwarty Grzegorza Burczy  o podtytule: "TAJNE WYDATKI POWIATOWEGO CENTRUM MARKETINGU…?"

Dzisiejszy list postanowiłem nazwać jak powyżej, z jednej bardzo poważnej przyczyny. Minęło już ponad miesiąc od zadanego przeze mnie pytania do p. Dyrektor Marketingu w Gryficach p. Izabeli Herby, która nie potrafiła wyjaśnić na co potrzebuje nagle ponad trzy minimalne krajowe pensje. Dlaczego zabiera środki przeznaczone na promocję kultury i dziedzictwa narodowego?. Mało tego okazało się, że bardzo proste wyjaśnienie potrzebuje niewiadomo jak długiego czasu na odpowiedź. Gdy piszę te słowa nadal brak słowa wyjaśnienia, gdzie poszło 7000 złotych? Nie dość, że przekroczono już dawno ustalony prawem 14-dniowy termin na odpowiedź (§ 20 Statutu Powiatu Gryfickiego), to wyraźnie pokazuje stosunek niektórych osób decyzyjnych do mieszkańców i ich przedstawicieli w Radzie Powiatu.  Czyżby wydatki były tak tajne, że nie sposób je odnaleźć? Jak należy rozumieć mechanizm „proszenia” Rady Powiatu o zmianę kierunku wydatków na niewiadomo co? Czyżby środki zostały już dawno zaplanowane, a może nawet wydane? Po co zatem głosowanie Rady Powiatu? Kto kogo robi tu w konia?
A, że coś jest na rzeczy wskazuje na to moja dalsza korespondencja ze Starostą i jego lakoniczne odpowiedzi na moje zapytania.  I tak np. gdy proszę o konkrety - takie jak wskazanie umów  udostępnienia powiatowych powierzchni reklamowych dla poszczególnych podmiotów czy osób oraz  potwierdzenia opłat (a co najmniej wysokości kwot) za wykorzystanie tych powierzchni reklamowych ( bo wg mnie, zbyt często udostępnia się je za darmo, a ponoć brak środków na różne szlachetne cele?)  odsyła się mnie do Komisji Rewizyjnej.
Kolejnym przykładem zatajania informacji przed naszymi mieszkańcami jest brak dostępu do zapisów pogwarancyjnych o stanie faktycznym przebudowanych dróg w centrum Gryfic. Jak one wyglądają i jak się po nich jeździ każdy sam może ocenić. Nierówności, uskoki, zapadliny, ostre krawężniki, popękane studzienki,  nie mówiąc już o emisji hałasu,  jaki generują te super kostki brukowe chyba najgorszej jakości?
To tylko wycinek najnowszych spostrzeżeń  radnego powiatu i jednocześnie kandydata do Sejmu RP. Ktoś mógłby rzec, że przecież nie jest tak źle, że oni się przecież starają. Przecież powiat pięknieje itd. Niestety, gdy porówna się nas z innymi powiatami widać tu   kolosalną różnicę. Ostatni namacalny przykład można było dostrzec 24 września br., podczas II Gryfickiego Forum Społeczno-Gospodarczego organizowanego przez ZPSB w Gryficach. Po tym spotkaniu odniosłem wrażenie, że brakuje nam takich gospodarzy jakich ma szczęście posiadać chociażby Stargard Szczeciński. Tam 12 lat temu też było bardzo wysokie bezrobocie, procesy likwidacyjne zakładów, odpływ młodych ludzi. Teraz jest to ośrodek o mocnej gospodarce z wysokim poziomem innowacyjności i dużo wyższych dochodach mieszkańców niż u nas. Można? Można. Trzeba tylko mieć pasję pomagania mieszkańcom.
    Tradycyjnie zapraszam wszystkich sympatyków i zainteresowanych do Biura Prawa i Sprawiedliwości przy ul Wojska Polskiego 57/1 w Gryficach. Tel. 661740425.
Więcej informacji:  facebook.com/grzegorz.burcza

Komentarze  

Подробнее на сайте: https://honeymedicine.ruhttps://luckmedicine.ruhttps://boomhealth.ru
https://forcehealth.ru
https://qualitymedicine.ruhttps://fullmedicine.ru https://medicinearea.ruhttps://youmedicine.ru Go to top of pagehttps://enjoyhealth.ru https://primemedicine.ru https://italianmedicine.ruhttps://firehealth.ruhttps://caremedicine.ru https://elmedicino.ruhttps://plusmedicine.ru
+11 #16 Obs 2015-10-05 18:41
Cytuję Zenia:
Czepiacie się tak Powiatu?!!!! A w Gminie Gryfice?Co się dzieje? Z chęcią się dowiem!!!! Widać kto gdzie pracuje po komentarzach!!1

Drogi Panie/Pani nieprawidłowosci lub wypaczeniania nalezy śledzic i piętnowac wszędzie. Pan Burcza robi to na poziomie powiatowym bo tam ma teraz mozliwosci - I SŁUSZNIE. Jesli dysponuje Pan/Pani informacjami i DOWODAMI na nieprawidlowosci na poziozmie gmin prosze napisac/upublicznic lub wskazac odpowiednim słuzbom mundurowym. Jest skrajną ignorancją i głupotą przypisywanie do tego wątku "kto gdzie pracuje". Prosze sie zastanowic nad tym głęboko.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 #15 vertigo 2015-10-05 18:40
Cytuję Zenia:
Czepiacie się tak Powiatu?!!!! A w Gminie Gryfice?Co się dzieje? Z chęcią się dowiem!!!! Widać kto gdzie pracuje po komentarzach!!1

Artykuł jest o patologiach powiatu, bo pisze o tym radny powiatowy. Jak będzie taki artykuł o gminie też będzie odpowiednio komentowany. Wszyscy odnoszą się do tego artykułu i to chyba jest jasne.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 #14 aj 2015-10-05 11:19
To co Platforma zdemoralizowała ująć można skrótowo w sposób następujący:
1.Tworzeniem fikcyjnych i nieracjonalnych z punktu widzenia budżetu stanowisk pracy na szczeblu lokalnym
2.Przeprowadzanie fikcyjnych konkursów na stanowiska kierownicze w instytucjach gminnych i powiatowych
3.Powierzanie stanowisk kierowniczych osobom popełniającym przestępstwa z kodeksu karnego
4.Doprowadzenie do wykluczenia społecznego oponentów politycznych
5.Brak wsparcia dla grup narażonych na ryzyko wykluczenia społecznego
6.Brak racjonalnych inicjatyw przeciwdziałających wykluczeniu i marginalizacji dzieci i młodzieży z terenów wiejskich
7.Brak wsparcia osób sygnalizujących nieprawidłowości i nadużycia w instytucjach podległych władzom samorządowym
8.Nieracjonalne wykorzystanie subwencji oświatowej w placówkach podległych starostwu
9.Stworzenie fatalnego wizerunku wielu instytucji gminnych i powiatowych
10.Przyczynienie się do spadku zaufania do instytucji publicznych
Cytować | Zgłoś administratorowi
-20 #13 Zenia 2015-10-05 07:04
Czepiacie się tak Powiatu?!!!! A w Gminie Gryfice?Co się dzieje? Z chęcią się dowiem!!!! Widać kto gdzie pracuje po komentarzach!!1
Cytować | Zgłoś administratorowi
+21 #12 vendeta 2015-10-05 04:59
Cytuję Viking rzeczny z Gryfic:
Szkoda, że nie ma poszanowania naszych pieniędzy...
Czemu nie możemy mieć normalnych rządzących??

Nasz szanowny Pan Starosta miał zapewne poparcie lokalnego zarządu PO (a więc Pana Oświęcimskiego i Łąckiego) Coś mi podpowiada. Pytanie do Pana Posła- czy zasługą Pańską jest również, że wciąż mamy Pana Sacia za starostę? Może pora już za to przy urnach podziękować!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 #11 Viking rzeczny z Gryfic 2015-10-04 19:21
Szkoda, że nie ma poszanowania naszych pieniędzy...
Czemu nie możemy mieć normalnych rządzących??
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #10 mieszkaniec 2015-10-04 16:31
Ja p...ole okradają nas.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+22 #9 Mietek 2015-10-04 16:10
Cytuję Horowicz:
Trzeba koniecznie ujawnić wszystkie faktury, rachunki i umowy (np. umowy zlecenia, o dzieło oraz wszystkie inne niosące ze sobą jakiekolwiek zobowiązania finansowe) zawierane przez Starostwo Powiatowe w Gryficach oraz Powiat Gryficki.
To jawność właśnie powinna być pierwszym cel i priorytetem całej opozycji w Powiecie Gryfickim. W Szczecinie po długiej batalii w sądzie, opozycji udało się dojść do tych bardzo trudno dostępnych danych no i wyszły tam piękne "kwiatuszki". Jak znam życie udostępnienie tych danych Starostwie również nie będzie łatwe.
Dlaczego powinien być to priorytet całej opozycji? Bo mogłyby wyjść np. takie informacje ile pieniędzy z Powiatu Gryfickiego i Starostwa Powiatowego wyszło w postaci umów i np. projektów UE na Superportal24.pl oraz na ludzi z nim związanych. Mogłoby wyjść także ile pieniędzy w formie różnego rodzaju umów i zamówień trafia do ludzi związanych układami politycznymi i towarzyskimi z Idziemy Razem i Platformą Obywatelską. Nie trzeba pisać, nie trzeba komentować, że czyjaś tam uczciwość jest wątpliwa. Wystarczy ujawniać jak naprawdę wyglądają przepływy pieniędzy w Powiecie i Starostwie. Wystarczyłaby pełna jawność finansowa (bo to przecież publiczne a nie czyjeś prywatne pieniądze i ich wydatkowanie powinno być w pełni jawne) i wówczas każdy będzie w stanie samemu wyrobić sobie opinię na ten funkcjonowania Powiatu, Starostwa Powiatowego, Zarządu Powiatu i Starosty.

To jest nic, najważniejsze jest ujawnienie faktur jakie wystawiane są przedsiębiorcom zasiadającym w radzie powiatu od jednostek samorządu powiatowego. innymi słowy faktury które się zapętlają.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+25 #8 emeryt 2015-10-04 09:08
Starosta nie szanuje obywateli. To,że pojedzie na grzyby z emerytami i opowie o powiecie mlekiem i miodem płynącym brzmi karykaturalnie. Może wybory zakończą to dziadostwo powiatowe.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+31 #7 czytelnik gazet 2015-10-04 09:04
w Najnowszym nr gazecie Trzebiatowska jest taka oto informacja cyt całość: "sprawozdanie z prac zarządu powiatu gryfickiego" (w okresie od 16.05-19.06.2015. "Świadczenie usług cateringowych dla uczestników spotkań z diabetykiem "Dieta a zdrowie" -Riposta Łukasz Zwierzchowski (były asystent posła Oświęcimskiego) za kwotę 9.409,50zł.
-NA ZAKUP DOSTAWĘ GADŻETÓW PROMOCYJNYCH -SUPERPORTAL24 TOMASZ KRUPECKI ZA KWOTĘ 49.000,00 ZŁ" (o ja pierniczę, rozdawali chyba złote buraki czy jak?...),
-na zakup i dostawę nagród dla uczestników konkursów - SUPERPORTAL24 TOMASZ KRUPECKI, za kwotę 43.435,00. zł (co oni tam rozdawali kawior?)
-Wynajęcie namiotów podczas akcji mobilnych -MG STUDIO MICHAŁ GAŁĄZKA ZA KWOTĘ 20.000.00 ZŁ BRUTTO" (to ten kamerzysta Superportalu? Ja wam mogę za darmo pożyczyć)
Cytować | Zgłoś administratorowi