Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski

"Ekologia, Zdrowe Środowisko, Zdrowi Mieszkańcy" Pod takim hasłem organizowany jest kolejny festyn rodzinny w Tąpadłach.

 

Już po raz IV mieszkańcy Tąpadeł wspólną pracą i wysiłkiem przy wsparciu przyjaciół organizują rodzinne spotkanie dla mieszkańców sołectwa, gminy i powiatu. Jak każdego roku festyn oprócz zabawy ma na celu również edukację tym razem ukierunkowaną na ekologię. Gmina Brojce słynie w powiecie z proekologicznych inwestycji jak elektrownie wiatrowe, biogazownia a ostatnio instalacja ogniw fotowoltanicznych i budowa przydomowych oczyszczalni ścieków. Działania te budzą szereg kontrowersji u większości mieszkańców naszej gminy i nie tylko. Chcielibyśmy pokazać wszystkim uczestnikom jak ważnym tematem jest dbałość o środowisko naturalne, jego ochrona, pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych. Zaproszeni goście być może obalą mity o koniecznej degradacji środowiska naturalnego przy planowanych inwestycjach.

Dla najmłodszych przewidziane są atrakcje oraz konkursy w których będzie można się wykazać wiedzą o ochronie lasów, rzek i jezior. Będzie się działo. Organizatorzy: Rada Sołecka i Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej w Tąpadłach zapraszają 2 sierpnia o godzinie 15:00