Nowości
Uwaga: Portal niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Będzie wiązało się to z przerwą w funkcjonowaniu.
PKO Bank Polski
Zapraszamy do zapoznania się z treścią rozmowy z Tomaszem Antonykiem –kandydatem na stanowisko Wójta Gminy Brojce.
 
Dlaczego Pan kandyduje?
 
-Zdecydowałem się kandydować na Urząd Wójta Gminy Brojce, ponieważ uważam, iż naszej gminie potrzebny jest nowy gospodarz! Gospodarz młody, z zapałem do pracy, z nowymi pomysłami, otwarty na ludzi i ich propozycje. Potrzebna jest taka osoba, której mieszkańcy będą mogli zaufać, z którą będą chętnie współpracować. Osoba, która swoim działaniem, czynami, decyzjami rozwinie gospodarczo gminę, zmniejszy bezrobocie. 
 
Podstawą rozwoju naszej gminy w tej chwili jest umiejętne pozyskiwanie funduszy krajowych i unijnych  w celu wykorzystania potencjału rolnego jaki faktycznie posiadamy.  W tym się specjalizuję i wiem które narzędzia w tej chwili nie wykorzystujemy optymalnie. Jako przykład pierwszy z brzegu podam sprawę wymiany sieci wodnokanalizacyjnej w naszej Gminie. Instalacja musi wrócić do gminy po to między innymi aby można było występować z projektami na dofinansowanie w ramach funduszy unijnych czy krajowych. W tej chwili nie mamy żadnego wpływu na to czy sieć jest modernizowana czy nie. 
 
 Jak ocenia Pan swoje poparcie społeczne z czego ono wypływa?
 
- Cztery lata temu uzyskałem bardzo dobry wynik wyborczy. W tej chwili widzę, że ludzie znają mnie już nie tylko z nazwiska ale i z widzenia. Rozmawiam z ludźmi, wymieniamy pomysły i uwagi odnośnie funkcjonowania naszej gminy. Słyszę od naszej lokalnej społeczności, że mieszkańcy chcą i potrzebują zmiany, potrzebują godnego zaufania i  uczciwego człowieka na gospodarza naszej gminy. Dlatego proszę ich o poparcie mojej kandydatury i obiecuję, że nie zawiodę!
 
Jak widzisz współpracę z członkami przyszłej rady gminy? Zauważmy, że w tej chwili o ponowną kadencję ubiega się 10 z 15 aktualnych radnych.
 
- Sprawa jest jasna, organem ustawodawczym jest rada a wykonawczym wójt. Respektuję tę zasadę. Znam wszystkich naszych radnych, również prywatnie. Szanujemy się i jestem zdania, że jesteśmy w stanie utrzymywać co najmniej dobre, zdrowe relacje, które zaowocują dobrą współpracą, korzystnymi rozwiązaniami dla mieszkańców i dobrym wizerunkiem naszej gminy na zewnątrz. 
 
Jak by Pan scharakteryzował specyficzne punkty w swoim programie?
 
-Nie jest tajemnicą, że głównym celem odpowiedzialnej osoby która chce kandydować w Brojcach na urząd wójta muszą być działania mające na celu ograniczenie bezrobocia. Jest ku temu potencjał poprzez wsparcie agroturystyki oraz wprowadzenie korzystnych warunków prowadzenia działalności gospodarczej, dla małych i średnich przedsiębiorstw. Chodzi o ulgi i zwolnienia podatkowe dla wszystkich przedsiębiorców i firm tworzących nowe miejsca pracy na terenie Gminy Brojce. Do tego podejmę wszelkie starania, aby sprowadzić do gminy Brojce inwestorów. Nasza gmina jest gminą rolniczą więc naturalnym kierunkiem będzie poszukiwanie inwestorów z branży rolno - spożywczej.
 
Jakie będą Pana priorytety jako Wójta Gminy Brojce. Co będzie się Pan starał osiągnąć?
 
-Będę wójtem z uczciwym i równym podejściem do wszystkich mieszkańców naszej gminy. Mocno podkreślam to w rozmowach z ludźmi. Wójt jest po to by integrować naszą społeczność, musi być odpowiedzialny i godnie reprezentować swoją osobą wizerunek gminy. Każdego dnia, swoim każdym działaniem wójt musi  udowadniać, że dokłada wszelkich starań, by mieszkańcy wszystkich sołectw nie powinni czuć się podzieleni.  
 
Głośno było o bardzo poważnych kłopotach finansowych gminy w związku z karą za wycinkę drzew, co może Pan powiedzieć w tej sprawie?
 
- Tak, to jest bardzo poważny problem. Naszej  gminy w ogóle nie stać jest, na ogromne milionowe kary przy budżecie ok. 15 milionów rocznie. Jeśli ktoś do tego dopuścił, to wystawił naszej gminie najgorsze świadectwo i przez swoje zaniedbania i niegospodarność naraził gminę Brojce na potencjalne ogromne długi i wieloletni brak jakiegokolwiek rozwoju.  Mogę powiedzieć,  że na pewno będę rozmawiał , prowadził rozmowy ze Starostwem Powiatowym w Gryficach aby tą karą nie była obciążona bezpośrednio gmina Brojce. Polityka samorządowa, czy to w naszej gminie, czy w całym powiecie to gra zespołowa, jeśli chcemy coś budować to na odpowiednich fundamentach przy niezbędnym zaufaniu do siebie. Tak samo jak mieszkańcy muszą ufać wójtowi, podobnie partnerzy w sąsiednich gminach i powiecie muszą widzieć w osobie wójta osobę która jest odpowiedzialna a zarazem broni interesu gminy i jej mieszkańców.  
 
Jest Pan dość młodym człowiekiem, złośliwi policzyli by to jako minus, jak by Pan na to odpowiedział?
 
-Według mnie jest to jeden z moich największych atutów. Jako osoba pełna energii i chęci do pracy, dobrze wykształcona, wierzę w możliwość zmian na lepsze w gminie Brojce. Jednocześnie mam własne pomysły na rozwój Gminy Brojce oraz gwarantuję uczciwe i sumienne podejście do wszystkich powierzonych mi zadań.
 
Jaki według Pana powinien być dobry Wójt Gminy Brojce? 
 
-Dobry wójt powinien być uczciwy, pracowity,  odpowiedzialny za gminę i jej wizerunek oraz dokładać wszelkich starań, by mieszkańcy wszystkich sołectw byli równo traktowani, aby chętnie współpracowali ze sobą tworząc jedną całość. Sam w to wierzę i moje podstawowe założenie to: "Być zawsze między ludźmi". 
 

Komentarze  

+10 #17 Janina W 2014-10-24 12:25
Pan Tomasz duzo nam pomgol, serdeczny czlowiek. Oby sie udalo
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #16 jogi 2014-10-23 15:43
Cytuję Tytus:
O rany, Tomek na wójta było by ciekawie, choć z innej strony on nie jest mieszkańcem naszej gminy, wiec na pewno nie do końca jest zorientowany co tu sie dzieje, chyba jednak trzeba bedzie pomysleć nad kimś z naszej gminy.

przecież mieszka tu od małego, zreszta chodzi o to jak wiele wiesz i jak dobrze znasz gmine
Cytować | Zgłoś administratorowi
-10 #15 Tytus 2014-10-23 06:53
O rany, Tomek na wójta było by ciekawie, choć z innej strony on nie jest mieszkańcem naszej gminy, wiec na pewno nie do końca jest zorientowany co tu sie dzieje, chyba jednak trzeba bedzie pomysleć nad kimś z naszej gminy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #14 Maria 2014-10-22 19:58
Witam chciałabym wiedzieć co da się zrobić w kwestii odłączenia Stołąża od Tąpadłów?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #13 Tomasz Antonyk 2014-10-22 19:17
W tej chwili nie mamy żadnego wpływu na to czy sieć jest modernizowana czy nie. Dlatego należałoby albo przejąć od spółki instalację, albo wspólnymi silami ( gminnymi) wraz PUWIS-em inwestować i modernizować, po to abyśmy mogli w przyszłości spożywać bez obawy wodą z naszych kranów. Po pierwsze na należy wgłębić się w umowę jaka została zawarta pomiędzy Gminą a PUWIS-em. Czy ona jest korzystna dla Gminy!?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #12 Tomasz Antonyk 2014-10-22 19:14
Do Patrycji !!! Instalacja wymaga gruntownej wymiany i przebudowy ( rury azbestowe przesyłające wodę pitną, ) a przez ostatnie lata nic w tym kierunku nie zrobiono. Nie korzystano z projektów na dofinansowanie w ramach funduszy unijnych czy krajowych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który jest największym źródłem finansowania ochrony środowiska. Środki można absorbować z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko ( Fundusz Spójności oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) Projekty wodno-ściekowe mogą być współfinansowane w ramach I osi priorytetowej PO IiŚ. Ponadto projekty wodno-ściekowe mogą byś w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #11 doPatrycja 2014-10-22 12:22
Weź pomyśl kobieto, ktoś koszty zwiazane z utrzymanie i konserwacja i tak musi ponieść, myslisz ze Puwis z własnej kieszeni wykłada kase? obciaza kosztami w rachunkach plus obsluga wszystkich pracownikow i ich wynagrodzenie plus rentownosc. Spółce zoo nikt dotacji unijnej nie da tak chetnie. Gmina (radni) musza miec kontrole i wgląd w to jak sa wydawane nasze pieniadze majace isc na remonty itd.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 #10 Zmiana na lepsze 2014-10-22 07:55
W Brojcach wystąpiły dwie najgorsze jednostki chorobowe tj. chroniczne lenistwo i patologiczna chciwość. Jedyne sposoby leczenia to dwa ciężkie i bolesne zabiegi chirurgiczne 1. Odcięcie ryja od koryta 2. odcięcie tłustego zadu od stołka. Liczę na to, że zabiegi przebiegną pomyślnie a lekarzem, który uzdrowi gminę Brojce będzie właśnie Tomek Antonyk!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 #9 obs 2014-10-22 07:10
Cytuję Anna:
ale ściema ....

taaak lepiej sciemniaja ci co trzymaja sie stolka od kilkunastu lat, tam to nie zauważasz. Najprosciej wszystko z gory negowac. z takimi komentarzami to wracaj do szkoly na lekcje.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-9 #8 Patrycja 2014-10-22 06:14
Nie jest Pan tak do końca dobrze poinformowany Panie Kandydacie z Idziemy Razem; po pierwsze: wodociągi i oczyszczalnia ścieków są zarządzane przez spółkę wodną co oznacza dla gminy nieponoszenie kosztów w związku z ich utrzymaniem i konserwacją (prace przy tym ma kilku mieszkańców z naszej gminy) Jeżeli chce Pan jako Wójt tworzyć gminne zarządzanie wodociągami to trzeba się liczyć z kosztami, które nie będą miały pokrycia w gminnych dochodach i są ekonomicznie nieuzasadnione m.in nowe stanowiska kierownicze. Instalacja wcale nie musi wracać pod Gminę aby można było w nią inwestować. Gdzie Pan to wyczytał????????????????Po drugie kogo chce Pan obciążyć karą za wycinkę drzew???????????????????????????
Cytować | Zgłoś administratorowi